Aktualności
Informator
Historia
Galerie
Przyroda
Zwiedzanie
Noclegi:

Restauracje:

Kawiarnie:

Imprezy:

Organizacje:

 

Kontakt

 
 

Domy wypoczynkowe Savoy

DW Rogacz Domy wypoczynkowe Savoy to trzy budynki położone w historycznym centrum Spały. DW "Savoy" mieści się w dawnym carskim hotelu, DW "Miś" i DW "Żbik" zostały wybudowane w latach siedemdziesiątych.
Historyczny rodowód obiektów sprawia że w wielu detalach możemy odnaleźć klimat dawnej Spały.

W Savoyu mieszkali z rodzinami Car Aleksander III i Car Mikołaj II oraz carscy goście, dla których hotel został zbudowany. Podobno w Savoyu spał też sam Rasputin. Po I Wojnie Światowej hotel służył rezydencji Prezydentów II Rzeczypospolitej. Mieszkali w nim goście prezydentów, Józef Piłsudski i prezydent Ignacy Mościcki. Po II Wojnie Światowej na schodach kręcono sceny do serialu “Czterej Pancerni i Pies”.

Dzięki atrakcyjnemu położeniu z Savoya jest bardzo blisko do wszystkich atrakcji centrum Spały. Kilka kroków mamy do pomnika żubra, do parku i kościółka.

Bardzo blisko jest też do mostu na Pilicy i położonych koło niego przystani kajakowych.

Duża liczba miejsc noclegowych (około 220) pozwala na organizację w Savoyu dużych imprez.
W ofercie znajdą Państwo pokoje 1,2,3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym oraz telewizorem. Dla bardziej wymagających gości do dyspozycji są dwa ekskluzywne apartamenty.
Dla organizacji spotkań biznesowych dostępne są trzy sale konferencyjne.

Obszerna restauracja serwuje potrawy smaczne, zdrowe i domowe. Także w ofercie cateringowej, dla imprez organizowanych poza Savoyem.
W restauracji organizowane są imprezy okolicznościowe, wesela, bankiety, chrzciny, komunie i wieczorki taneczne. Imprezy organizowane w Savoyu mogą być też urozmaicone przez ognisko czy grill na świeżym powietrzu.
Na terenie ośrodka goście znajdą plac zabaw dla dzieci, boisko, salę zabaw Figlo-Raj, kort tenisowy, siłownię, centrum rehabilitacyjne, rowery, kijki Nordic walking, bilard i stół do tenisa stołowego.


Adres:
ul. Mościckiego 19
97-215 Spała

Kontakt:
tel. 447101418
tel. 503033159
email: spala@fwp.pl