Aktualności
Informator
Historia
Galerie
Przyroda
Zwiedzanie
Noclegi:

Restauracje:

Imprezy:

Organizacje:

 

Kontakt

 
 
grafika logo_mw

    Carska Wieża

Kawiarnia "Carska Wieża" znajduje się w samym centrum, przy glównej ulicy przecinającej Spałę.
Trudno do niej nie trafić - wieża wybudowana w 1890 roku dla zaopatrzenia w wodę carskiego osiedla jest znakomicie widoczna z każdego punktu Spały.

To chyba najciekawszy architektonicznie obiekt nadpilicznego kurortu - projektantowi znakomicie udało się połączyć historyczny budynek z nowoczesnością: metalem, szkłem i drewnem. Dzięki przeszklonym ścianom mamy w tej kawiarni uczucie bycia w samym sercu Spały z otaczającymi nas ulicą, parkiem, kościołem, historycznymi hotelami i potężną ceglana wieżą nad głową. Mimo że dawny budynek pompowni nie był zbyt duży to architekt rozbudował go i obecnie wnętrze wydaje się nie tylko eleganckie ale również bardzo przestronne. To wrażenie jest dodatkowo pogłębione poprzez widok na otwartą kuchnię i ogromne tafle szkła dające złudzenie siedzenia na ławeczce w parku a nie w zamkniętym budynku.
Kawiarni towarzyszy elegancki drawniany taras oraz plaża wyposażona w kosze plażowe i kolorowy zamek dla dzieci.

Na dawnej wieży cisnień jest dostępny punkt widokowy. To bardzo fajna atrakcja - i ze względu na widoki i ze względu na emocje związane z wdrapywaniem się tak wysoko.

kawa W menu mamy do wyboru nie tylko znakomitą kawę z ekspresu w różnych odmianach, desery i lody ale również pizzę z ciasta przygotowywanego na miejscu według włoskiej receptury. Również lody są przygotowywane na miejscu. W menu znajdziemy też kilka innych przysmaków z włoskiej kuchni.
Miłośnicy slow food znajdą więc w "Carskiej Wieży" prawdziwe, a nie fabryczne smaki.
Zadowoleni będa także zwolennicy tradycyjnych rozrywek: Lokal został wyposażony w rzutnik i ekran telewizyjny oraz w sprzęt nagłaśniający. Bogaty jest wybór piwa i innych alkoholi.

open24 "Carska Wieża" od niedzieli do czwartku otwarta jest od 10:00 do 22:00 a w piątki i w soboty od 10:00 do 24:00.
Jej oświetlone w nocy wnętrze z daleka przyciąga spacerujących po parku i po centrum Spały.

Dodatkowe informacje o kawiarni "Carska Wieża" można znaleźć na stronie www.carskawieza.pl.

Carska Wieża
ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 13
97-215 Spała
Telefon: 508 221 039