Aktualności
Informator
Historia
Galerie
Przyroda
Zwiedzanie
Noclegi:

Restauracje:

Imprezy:

Organizacje:

 

Kontakt

 
 
Rower w Spale
mapa tras rowerowych

Spałą jest perfekcyjną bazą dla ciekawych wypraw rowerowych.
Szkielet wycieczek stanowią ścieżki rowerowe wzdłuż drogi 48: do Inowłodza i do Tomaszowa Mazowieckiego.
Na północ od Spały prowadzi droga do Konewki a dalej zamknięta dla samochodów, asfaltowa droga do dawnej, nieistniejącej już rezydencji Edwarda Gierka i trasy S8. Drogę tą znajdziemy jeśli w na skrzyżowaniu w Konewce skręcimy w lewo i po kilkudziesięciu metrach, na początku lasu skręcimy w prawo w asfaltową drogę zamkniętą dla ruchu samochodowego. Jeśli na skrzyżowaniu w Konewce pojedziemy na wprost to dotrzemy do tartaku, osiedla robotników leśnych i do bunkra w Konewce. Za bunkrem są również ciekawe dukty leśne prowadzące aż do Królowej Woli i Inowłodza.
Na południe, w lewo za mostem na Pilicy możemy pojechać leśną utwardzoną drogą przez Rezerwat Spała do Inowłodza i Brzustowa.
Skręcając za mostem w prawo przez piękny las nad Pilicą i dalej przez wieś Ciebłowice dojedziemy do Jelenia (bunkry i stacja kolejowa), Wąwału i Tomaszowa Mazowieckiego.
Z powyższych głównych tras możemy odbić na liczne ścieżki i leśne drogi.
Na każdej z tras jedziemy przez przepiękne lasy, mijamy Pilicę i jej mniejsze dopływy. Sporo jest też zabytków i innych miejsc wartych zobaczenia.
Z Tomaszowa możemy pojechać Tomaszowską Okrąglicą do Grot Nagórzyckich, nad Zalew Sulejowski czy do Rezerwatu Niebieskie Źródła i Skansenu Rzeki Pilicy.


[ schemat tras ] [ opis tras ] [ legenda ]  [ routes ] Kliknij na mapę aby ją powiększyćWypożyczalnie rowerów w Spale:
Spała Relaks
Krzysztof Kopacz
ul. Hubala 12a
97-215 Spała
tel: 698341057
email: kajaki@spala.info.pl

Savoy
Mościckiego 19
97-215 Spała
tel. 447101418
tel. 503033159
email: kontakt@doms.com.pl